Konkurs „Moje powstańcze korzenie. Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Moje powstańcze korzenie ??
Jednym z najlepszych sposobów na poznanie, docenienie i popularyzowanie historii jest odnajdywanie w niej tego, co bliskie sercu, choć odległe czasowo. Taki był też cel konkursu „Moje powstańcze korzenie. Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”, którego laureatami zostali uczniowie naszej szkoły. Zespół w składzie: Dominika Krzymińska, Oliwia Górecka i Wojciech Szymoniak (z kl 3d) zajął w nim 2 miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. 7 maja laureaci odebrali podczas gali finałowej z rąk Wojewody Wielkopolskiego – p. Michała Zielińskiego – nagrody. Sukces zapewnił im film poświęcony Edmundowi Rogalskiemu – powstańcowi wielkopolskiemu i burmistrzowi Jarocina z okresu międzywojennego oraz jego córce – Teresie Stanisławskiej, która całe swoje życie poświęciła, aby upamiętnić i zachować pamięć o działaniach swojego ojca w czasie Powstania Wielkopolskiego.
Gratulujemy laureatom?