I miejsce w „Konkursie mocy w udzielaniu pomocy”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W miniony piątek cztery zespoły z naszego LO wzięły udział w II edycji „Konkursu mocy w udzielaniu pomocy” zorganizowanym przez Wydział Medyczno-Społeczny w Jarocinie Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Wraz z uczniami szkół średnich z Kalisza, Śremu, Środy, Wrześni, Pleszewa i Jarocina zmierzyli się w pięciu konkurencjach, w których należało wykazać się wiedzą z zakresu podstaw pielęgniarstwa i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w wypadku samochodowym, w przypadku porażenia prądem, oparzeń oraz przy złamaniach. Uczestnicy zawodów mieli okazję rywalizować również w konkurencji strzelania do tarcz z wiatrówki oraz KBKS. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i naprawdę sporymi umiejętnościami. Wśród 22 drużyn biorących udział uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi.  

Nagrodzono następujące zespoły:
I miejsce LO nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie w składzie: Patryk Kląskała – IIC i Robert Wojtkowiak – IIC.
II miejsce LO im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni
III miejsce II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

Brawa należą się także uczniom z pozostałych drużyn: Julii Szulc, Patryka Zimowskiego, Kariny Regulskiej, Filipa Teodorczyka, Aleksandry Kowalskiej i Anny Dąbrowskiej.

Zespoły przygotował mgr Waldemar Szyba.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy IE i IIE za wsparcie organizacji jako pozoranci w sytuacjach symulowanych.