„Sto spotkań na 100-lecie szkoły” – ojciec Leonard

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Spotkanie z franciszkaninem o. Leonardem
Ojciec Leonard Piotr Bielecki (absolwent liceum z 1999 roku) był pierwszym gościem w ramach cyklu „100 spotkań na 100-lecie szkoły” w tym roku szkolnym.  Franciszkanin spotkał się z uczniami w czwartek 12 października.
O. Leonard pełni posługę w klasztorze przy Placu Bernardyńskim w Poznaniu, gdzie zajmuje się m.in. duszpasterstwem akademickim. Uczy również religii w Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Już będąc w zakonie skończył studia dziennikarskie.  Od 10 lat prowadzi internetowe katechezy „Bez sloganu”, obecnie wraz z o. Franciszkiem.
Na początku spotkania zakonnik wspominał lata szkolne. Mówił o życzliwości i zrozumieniu jakiego doświadczył od nauczycieli, o swoich koleżankach i kolegach, z którymi spotyka się do dziś.
Ojciec Leonard przyznał, że podobnie jak większość z maturzystów obecnych na sali, w klasie maturalnej nie wiedział co będę robił w życiu, ale wiedział, że chce pracować w ludźmi. Jak już podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu, to w grę wchodzili tylko franciszkanie. Jego praca polega na byciu z młodzieżą. To są godziny rozmów, bycia razem. W dzień z licealistami, wieczorami ze studentami. Na pytanie o internetowe katechezy „Bez sloganu” powiedział, że tak naprawdę to jest epizod w jego życiu. Dziesięć lat temu gdy wpadli na pomysł, by nagrywać krótkie filmiki na tematy religijne to bardzo nowatorskie.
Młodszym kolegom radził, by studiowali, to co kochają, co jest im bliskie. Świat tak szybko się zmienia, że nikt nie wie co będzie za pięć lat –  Jestem szczęśliwym człowiekiem. Robię w życiu, to co kocham, to co lubię. Pracuję tam, gdzie chcę. I tego wam życzę – powiedział.