Zawody w piłce koszykowej chłopców

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 09 marca odbyły się w naszej szkole  zawody  w piłce koszykowej chłopców w ramach Finału Rejonu Poznań Teren Wschód. W turnieju wzięły udział 4 zespoły. Oprócz gospodarzy, udział wzięli koszykarze z ZSE ze Śremu, LO z Wrześni oraz Technikum TEB Edukacja w Gnieźnie.  Zawody rozegrano systemem dwa półfinały, mecz o III miejsce oraz finał, czas gry 2 x 8 min. Zawody sędziował Pan Marek Sobczak reprezentujący Wielkopolski Związek Koszykówki oraz Maciej Dolata nauczyciel wychowania fizycznego. Drużyna z naszej szkoły walczyła dzielnie zajmując 2 miejsce. Reprezentacja chłopców wystąpiła w następującym składzie: Wojciech Florczyk, Wojciech Kornobis, Maciej Wróblewski, Konrad Kubacki, Wiktor Mąka, Piotr Świechowicz, Mateusz Januzik, Jakub Piotrowiak, Mateusz Andrzejczak, Wojciech Hypki, Krystian Król, Kacper Duczmal, Eryk Jankowski, Aleksander Gocki, Paweł Frąckowiak.

Po zakończeniu turnieju, podczas uroczystego zakończenia, przez dyrektora szkoły Marka Tyrakowskiego  zostały wręczone puchary ufundowane przez Radę Rodziców LO nr  1 w Jarocinie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie drożdżówki oraz napoje ufundowane przez sponsora. 

Wyniki zawodów:
I półfinał : LO Września – Technikum TEB Gniezno 45:61

II półfinał: LO nr 1 Jarocin – ZSE Śrem   40:33

(Mateusz Andrzejczak 18 pkt., Piotr Świechowicz 14 pkt., Krystian Król 4 pkt., Jakub Piotrowiak 4 pkt.)

Mecz o III miejsce: LO Września – ZSE Śrem   45:22

Finał – Technikum TEB Gniezno – LO nr 1 Jarocin 56:41

(Mateusz Andrzejczak 25 pkt., Piotr Świechowicz 4 pkt., Krystian Król 8 pkt., Wojciech Kornobis 2 pkt., Jakub Piotrowiak 2 pkt.)

Kolejność końcowa:

  1. Technikum TEB Gniezno – awans do półfinału wojewódzkiego
  2. LO nr 1 Jarocin
  3. LO Września
  4. ZSE Śrem