XXX – lecie klubu sportowego Ippon Jarocin

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 10.11.2017 r. w korytarzu sali gimnastycznej I LO w Jarocinie odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji XXX –  lecia klubu sportowego Ippon Jarocin. W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szczerbań, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Stanisław Martuzalski, Dyrektorzy I LO w Jarocinie: Bronisława Włodarczyk ( V-ce prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie), Dorota Andrzejewska, Tadeusz Ulatowski, Marek Tyrakowski, I Prezes Klubu Ippon Jarocin Jan Wyzujak, członek założyciel Klubu, wieloletni
V-ce Dyrektor I LO w Jarocinie Andrzej Kunz, trenerzy Ipponu Jarocin: Jacek Tomczak, Aleksandra Grygiel, Maciej Żurek. Gośćmi uroczystości byli również nauczyciele I LO w Jarocinie Anna Wyduba, Waldemar Szyba. Paweł Goździaszek oraz młodzież klasy III A Niepublicznej SP im. T. Kościuszki w Jarocinie.  Prowadzący uroczystość i inicjator odsłonięcia tablicy nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Dolata przywitał gości oraz odczytał okolicznościowe przemówienie. Spośród zaproszonych gości głos zabrali w kolejności: St. Martuzalski, B. Włodarczyk, M. Tyrakowski oraz J. Tomczak. Wszyscy w szczególny sposób podkreślili sportowe zasługi Klubu, zaznaczyli jak ważną osobą w tym Klubie jest osoba trenera Jacka Tomczaka oraz w szczególny sposób podkreślili współpracę Klubu z I LO w Jarocinie. Stanisław Martuzalski złożył  na ręce trenera list gratulacyjny od Zarządu Powiatu.
Dyrektor I LO w Jarocinie Marek Tyrakowski powiedział do jubilata:
„ Drogi Jacku, chciałbym skierować do ciebie słowa Steve’a Jobsa, założyciela i legendy firmy Apple. On mówił tak: Jestem przekonany, że jedyną rzeczą, która pcha mnie do przodu, żeby robić ciągle coś dobrze jest to, że kocham to, co robię” i przekazał na ręce trenera rycinę jego osoby narysowaną przez uczennicę I LO w Jarocinie.  Trener Jacek Tomczak w krótkich słowach  i mocno wzruszony podziękował wszystkim, którzy mieli swój wkład w funkcjonowanie Ipponu.
Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonali: trener Jacek Tomczak oraz I Prezes Klubu Jan Wyzujak.
Oprawę muzyczną przygotował uczeń klasy maturalnej Tymoteusz Ekert oraz nauczyciel historii Paweł Goździaszek.

Okolicznościowe  przemówienie:
Jubileusz  100 – lecia szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości. W szkole zmagamy się z zadaniami, które nie tylko wymagają czasu, ale i wiedzy. Człowiek nie musi robić wielkich rzeczy, budować pałaców, osiągać ambitnych celów, aby być szczęśliwym. Uczniowie to nasze dzieci, które zbierają różne niepotrzebne okruchy życia i radują się nimi beztrosko.

Z codziennych radości budzi się nasza siła. Rzeka życzeń onieśmiela nas, a jednocześnie podwaja siły do pracy, daje poszukującej naturze sens życia i coś, dlaczego warto żyć! Jesteśmy przekonani, że to co najlepsze i najpiękniejsze jest jeszcze przed nami.
W historii każdej szkoły są chwile niezwykłe, które zostają nie tylko w pamięci nauczycieli i uczniów, ale także całej społeczności lokalnej. Śmiało  można powiedzieć , że takim wyjątkowym wydarzeniem jest 30 – lecie klubu sportowego  Ippon Jarocin.
Z okazji wspaniałego Jubileuszu 30-lecia działalności Klubu Sportowego Ippon Jarocin proszę przyjąć wyrazy szacunku i uznania.
Ippon Jarocin  jest nierozerwalnie związany z naszym Miastem, ale również  z naszą szkołą,  wrósł w jego historię, znalazł także trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń jarocińskich i nie tylko zawodników i ich najbliższych  kibiców. Z dumą i radością  obserwowaliśmy i obserwujemy kolejne osiągnięcia jarocińskich  sportowców z Ipponu.  Doceniamy również starania władz Klubu, aby nasi sportowcy mieli godne warunki do pracy i treningu, a kibice mogli być świadkami znaczących wydarzeń sportowych. Mówi się, że sport kształtuje charaktery, uczy wytrwałości, konsekwencji, odwagi. Uczy wygrywać i godnie znosić porażki. Sport to nie tylko magia zawodów, wygranych pojedynków na macie, pięknych wzruszeń. To także, a może przede wszystkim, twarda szkoła życia. Pięknego i bogatego w doznania. Dla wielu wychowanków jarocińskiego  Ipponu  to okno na świat i droga do wielkich sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. I za ten ogromny trud wychowawczy, zaangażowanie i wielkie serce włożone w pracę z naszą młodzieżą wszystkim trenerom, działaczom, pracownikom i władzom Klubu serdecznie dziękujemy.
W imieniu Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego oraz młodzieży szkolnej  proszę przyjąć najlepsze gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych darczyńców i sympatyków sportu.