XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – etap okręgowy

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby porażonej prądem i tonącego dziecka, udzielanie pierwszej pomocy przy amputacji ręki, poparzeniu grillem, w wypadku podczas jazdy na rolkach czy też osobom poszkodowanym w bójce, to tylko niektóre zadania, z jakimi musieli się zmierzyć nasi uczniowie w czasie eliminacji okręgowych XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Odbyły się one w sobotę, 12 maja br. na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu. Przebiegały w formie pisemnego testu z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz części praktycznej złożonej z symulowanych scenek z urazami często występującymi w życiu codziennym. Naszą szkołę i powiat jarociński reprezentowała drużyna z klasy Ia w składzie: Karolina Siudziak (kapitan) oraz Zuzanna Garsztka, Wiktoria Grygiel, Aleksandra Niewiadomska i Jakub Wawrzyniak, zajmując ostatecznie VI miejsce, wśród najlepszych drużyn z całego okręgu. Wykazali się oni dużą wiedzą w części teoretycznej, a w części praktycznej mistrzostw – zgraniem zespołu, opanowaniem i wieloma umiejętnościami radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Całej drużynie gratulujemy sukcesu!