XVIII Powiatowe Zawody Chemiczne

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, w środę 30 marca br. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody Chemiczne. Od kilku lat, konkurs ten przeprowadzany jest jednocześnie na dwóch poziomach: dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Wzięło w nim udział 9 uczniów liceum, którzy reprezentowali LO nr 1 im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Społecznych i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1. W kategorii szkół podstawowych w konkursie uczestniczyło 12 uczniów z Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jarocinie, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Jarocinie, Zespołu Szkół Nr 5 w Jarocinie, Zespołu Szkół w Prusach, Szkoły Podstawowej w Woli Książęcej i Zespołu Szkół w Mieszkowie.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Dorota Andrzejewska, po czym uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Prace oceniało jury złożone z nauczycieli, którzy przybyli na zawody wraz ze swoimi uczniami oraz chemików z naszej szkoły.


Najwyższe wyniki w kategorii liceum uzyskali:
I miejsce: Joanna Strzelecka z klasy IIIaG ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie),
II miejsce: Małgorzata Bernard z klasy IIIaG ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie),
III miejsce: Oliwia Kmieć z klasy IIIaG ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie).

Na poziomie szkół podstawowych najlepsze rezultaty uzyskali:
I miejsce: Maja Roszak z klasy VIII f ( Zespół Szkół Nr 5 w Jarocinie ),
II miejsce: Dariusz Nowak z klasy VIII e ( Zespół Szkół Nr 5 w Jarocinie ),
III miejsce: Mateusz Nowacki z klasy VIII ( Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jarocinie).

Uroczystego rozdania nagród i dyplomów dokonali pani starosta Lidia Czechak i dyrektor naszej szkoły, Marek Tyrakowski. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Organizatorami zawodów były nauczycielki chemii naszego liceum: Ewa Peplińska i Karolina Pluta we współpracy ze Starostwem Powiatowym.
Laureatom konkursu gratulujemy i cieszymy się, że po raz kolejny zwyciężyły nasze uczennice. Wszystkich zainteresowanych chemią, zapraszany do udziału w zawodach szkolnych i powiatowych w przyszłym roku.