XVII Spotkania z historią

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

XVII Spotkania z historią dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Wydziale Historii UAM w Poznaniu
19 września 2023r. uczniowie klas humanistycznych uczestniczyli w wykładach i warsztatach na Wydziale Historii UAM w Poznaniu. Tym razem temat wiodący XVII edycji wykładów i warsztatów to „Potęga umysłu- odkrycia, wynalazki, innowacje”. Uczniowie dzięki prof. dr hab. Józefowi Doboszowi poznali przemiany na wsi polskiej w XII-XIII w., dzięki prof. UAM dr hab. Igorowi Kraszewskiemu zaznajomili się bliżej z działaniami i osiągnięciami gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. Brali też udział w wybranych przez siebie warsztatach, np. „Ewolucja rzymskiego rynsztunku a starożytne metody walki”, „Welocyped, bicykl, kołowiec, rower. Niezwykły wynalazek XIX w.”, „Konstytucja Księstwa Warszawskiego, czyli o recepcji systemu napoleońskiego na ziemiach polskich.” Jak zawsze oferta edukacyjna Wydziału Historii UAM była bardzo ciekawa.