XVII Regionalne Zawody Chemiczne i XXIV Konkurs Chemiczny UAM

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W środę, 27 marca uczniowie klasy III a Hanna Nowak i Wojciech Nowak wzięli udział w XVII Regionalnych Zawodach Chemicznych, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krotoszynie. Konkurs ten jest objęty patronatem Wydziału Chemii UAM i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Uczestniczyło w nim ponad 20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Krotoszyna, Kępna, Kalisza, Ostrowa Wlkp., Jarocina, Ostrzeszowa, Oleśnicy, Sycowa i Środy Wlkp.
Nasza uczennica Hanna Nowak zajęła I miejsce. Osiągnęła lepszy wynik niż w roku ubiegłym. Wtedy była na miejscu II.
W czwartek, 28 marca br. ogłoszono też wyniki Etapu Finałowego XXIV Konkursu Chemicznego UAM dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.          W I etapie tego konkursu, 1 grudnia 2018r., wzięło udział czworo uczniów z klasy III a. Byli to Hanna Nowak, Wojciech Nowak, Agata Antczak i Natalia Guźniczak – zwycięzcy Szkolnego Konkursu Chemicznego. Ostatecznie do kolejnego etapu zakwalifikowało się 26 osób z Poznania, Torunia, Grudziądza, Kołobrzegu, Zielonej Góry, Bydgoszczy i Jarocina, a wśród nich  H. Nowak.  Finał odbył się 2 marca 2019 r. Hania zajęła w nim 10 miejsce.
Gratulujemy!