XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię…”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

We wtorek 13 lutego 2020 r. po raz 17. w naszej bibliotece odbył się Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię…”. Szesnastu uczniów reprezentujących ZSP nr 1 w Jarocinie i ZSP nr 2 w Jarocinie, Liceum Społeczne w Jarocinie, ZSP-B w Tarcach i naszą szkołę recytowało wiersze poetów polskich na temat miłości.
W walentynkowo udekorowanej czytelni młodzi recytatorzy zaprezentowali m.in. utwory A. Mickiewicza, K. I. Gałczyńskiego, J. Tuwima i W. Szymborskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym największe wrażenie zrobił Grzegorz Janowski (ZSP-B Tarce) przedstawiając tekst J. Tuwima „List do kobiety”. Właśnie jemu komisja, złożona z nauczycieli poszczególnych szkół, przyznała nagrodę specjalną za poczucie humoru i brawurową interpretację. Miejsce pierwsze ex equo zajęły uczennice z klasy III d naszej szkoły: Joanna Gola i Weronika Szymczak. Drugie –Mateusz Bielawski (Liceum Społeczne), a trzecie – Kacper Burdziąg z klasy Ic/g. Wymienione osoby otrzymały nagrody książkowe zakupione przez bibliotekę szkolną ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Jarocinie.
Organizatorkami konkursu są bibliotekarki: Grażyna Cychnerska i Krystyna Pietrzak – Jackowiak.