XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię…”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

We wtorek 12 lutego 2019 r.  po raz 16. w naszej bibliotece odbył się Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię…”. Piętnastu uczniów reprezentujących ZSP nr 1 w Jarocinie i ZSP nr 2 w Jarocinie, Liceum Społeczne w Jarocinie,  ZSP-B w Tarcach i naszą szkołę recytowało wiersze poetów polskich na temat miłości.
W walentynkowo udekorowanej czytelni młodzi recytatorzy zaprezentowali  m.in. utwory A. Mickiewicza, K. I. Gałczyńskiego, K. Iłłakowiczównej i W. Szymborskiej. Największe wrażenie zrobił Grzegorz Janowski (ZSP-B Tarce) przedstawiając tekst A. Waligórskiego „Ach, to była historia”. Właśnie jemu komisja, złożona z nauczycieli poszczególnych szkół, przyznała pierwsze miejsce. Kolejne miejsca zajęli nasi uczniowie. Drugie – Joanna Gola z klasy II d, a trzecie –  Filip Maryniak z klasy III c. Weronika Kowalewska  (ZSP-B Tarce) otrzymała wyróżnienie.
Starosta Lidia Czechak wręczyła nagrody książkowe zakupione przez bibliotekę szkolną ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Jarocinie.
Organizatorkami konkursu są bibliotekarki: Grażyna Cychnerska i Krystyna Pietrzak – Jackowiak.