XVI Powiatowe Zawody Chemiczne

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W środę 13 lutego  w naszej szkole odbyły się XVI Powiatowe Zawody Chemiczne.  Od kilku lat, konkurs ten przeprowadzany jest jednocześnie w dwóch kategoriach: dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na poziomie liceum w zawodach wzięło udział 13 osób: z I LO im. T. Kościuszki, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. W kategorii gimnazjów (w tym roku wyjątkowo także i szkół podstawowych) w konkursie uczestniczyło 11 uczniów. Reprezentowali oni Gimnazjum Nr 3 w Jarocinie, Niepubliczne Gimnazjum Zaradni Odważni Oryginalni im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi, Gimnazjum w Witaszycach, Szkołę Podstawową w Witaszycach, Szkołę Podstawową w Jaraczewie i Niepubliczną Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Jarocinie.
Po uroczystym otwarciu zawodów przez panią Lidię Czechak – starostę Powiatu Jarocińskiego uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Prace oceniało jury złożone z nauczycieli, którzy przybyli na zawody wraz ze swoimi uczniami oraz nauczycielki chemii z naszej szkoły.
Najwyższe wyniki w kategorii liceum uzyskali nasi uczniowie:
I miejsce:     Hanna Nowak z klasy III a,
II miejsce:   Wojciech Nowak z klasy III a,
III miejsce:  Agata Antczak z klasy III a.

Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w tych rozgrywkach, a więc Hanna Nowak i Wojciech Nowak, będą reprezentowali naszą szkołę i powiat jarociński na XVII Regionalnych Zawodach Chemicznych, objętych patronatem Wydziału Chemii UAM w Poznaniu. Odbędą się one dnia 27 marca 2019r. w Krotoszynie.

Na poziomie gimnazjów i szkół podstawowych najlepsze rezultaty uzyskali:
I miejsce: Joanna Strzelecka (Niepubliczne Gimnazjum Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi ),
II miejsce:   Małgorzata Bernard (Niepubliczne Gimnazjum Zaradni Odważni Oryginalni w Wikowyi),
III miejsce:  Filip Stelmaszyk (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie).

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, a osoby które zajęły miejsca od IV do VI gadżety  starostwa.
Organizatorami zawodów były nauczycielki chemii Ewa Peplińska i  Karolina Pluta.