XV edycja akcji Zapal znicz pamięci!

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

22 października 2023 w Wielkopolsce, na Pomorzu, Śląsku i ziemi łódzkiej po raz kolejny zapłonęły znicze upamiętniające polskie ofiary operacji “Tannenberg”, akcji “Inteligencja” oraz “politycznego oczyszczania gruntu”, w czasie której Niemcy zamordowali na terenach wcielonych do III Rzeszy przedstawicieli polskich warstw przywódczych. Chcąc przypomnieć o tych wydarzeniach, uczniowie naszej szkoły odwiedzili jarocińskie miejsca pamięci, związane z ofiarami II wojny światowej i zapalili tam symboliczne znicze pamięci.
Warto przypomnieć, że choć te krwawe operacje niemieckie nie dotknęły bezpośrednio ziemi jarocińskiej, to w czasie II wojny światowej zginęło wielu jej mieszkańców, w tym również absolwenci naszej szkoły.
Cześć ich pamięci!