XIX Powiatowe Zawody Chemiczne

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

We wtorek 7 marca br. w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody Chemiczne, zarówno dla uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów liceum, którzy reprezentowali LO nr 1 im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Społecznych i Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2. W kategorii szkół podstawowych w konkursie uczestniczyło 10 uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej Nr 5, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie, Szkoły Podstawowej w Witaszycach i Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Dorota Andrzejewska, po czym uczniowie przez 90 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Prace oceniało jury złożone z nauczycieli, którzy przybyli na zawody wraz ze swoimi uczniami oraz chemików z naszej szkoły.

Najwyższe wyniki w kategorii liceum uzyskały:

I miejsce: Agnieszka Dopierała z klasy IVa ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki

 w Jarocinie),

II miejsce: Dominika Sobczak z klasy IVa ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki

 w Jarocinie),

III miejsce: Weronika Janicka z klasy IVa ( LO Nr 1 im. T. Kościuszki

 w Jarocinie).

Na poziomie szkół podstawowych najlepsze rezultaty uzyskali:

I miejsce:    Antonina Szewczyk z klasy VIII (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie ),

II miejsce:   Maksymilian Włodarczyk z klasy VIIIe ( Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jarocinie ),

III miejsce: Anna Andrzejczyk z klasy VIIIe ( Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jarocinie) oraz

Filip Jankowski z klasy VIII (Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie)

         Na zakończenie konkursu, pan Mariusz Stolecki, Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego i pani dyrektor Dorota Andrzejewska wręczyli nagrody i dyplomy. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Organizatorami zawodów były nauczycielki chemii naszego liceum: Ewa Peplińska i Karolina Pluta we współpracy ze Starostwem Powiatowym,

Laureatom konkursu gratulujemy i cieszymy się, że po raz kolejny zwyciężyły nasze uczennice. Wszystkich zainteresowanych chemią, zapraszany do udziału w zawodach szkolnych i powiatowych w przyszłym roku.