XIV Rejonowy Konkurs Informatyczny

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Kolejna edycja zmagań najzdolniejszych uczniów klas informatycznych ze szkół ponadpodstawowych – znów w trybie stacjonarnym odbyła się 1.04.2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.
Gościliśmy uczniów:
Zespół Szkół Ponadpodstawowych – Koźmin Wlkp.
Zespół Szkół Technicznych – Ostrów Wlkp
Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wlkp – Środa Wlkp.
Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych – Leszno
Technikum im. św. Józefa – Kalisz
Zespół Szkół Politechnicznych – Września
Zespół Szkół Technicznych Nr1 – Pleszewi
LO nr 1 im. T. Kościuszki – Jarocin
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 – Jarocin
Zgodnie z formułą konkursu, po powitaniu uczniów przez dyrektorów szkół – współorganizatorów konkursu (ZSP1 i LO Jarocin) oraz Panią Starostę -Lidię Czechak i prezesa BS Jarocin – Jana Grześka, rozpoczęli oni zmagania w 1 – etapie teoretycznym. Po przebrnięciu przez test wiedzy z informatyki i algorytmów mogli pokrzepić się dzięki pysznemu spaghetti (przygotowanego przez uczniów technikum gastronomicznego z ZSP1) oraz zregenerować umysły przy ciekawej prelekcji Pana Bogdana Pielawskiego z Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W międzyczasie komisja konkursowa (Dorota Przewoźna, Robert Strzelecki, Jan Gabruk, Przemek Łączniak, Paweł Grzegorzewski) pod przewodnictwem Andrzeja Muzyki opracowała wyniki I etapu.
Rywalizacja była na tyle zacięta, wyniki tak zbliżone do siebie, że do drugiego etapu zdecydowano się zaprosić 14 uczestników. Tym, którym w tym roku nie powiodło się – otrzymali upominki od sponsorów oraz zaproszenie na XV RKI. Warto wspomnieć, że w finale wystąpili uczniowie klas drugich i trzecich, którzy z pewnością w przyszłym roku będą stanowić silną grupę pretendentów do podium.
Po pamiątkowym zdjęciu przystąpiliśmy do II etapu-praktycznego. Uczestnicy ścisłego finału zmierzyli się z zadaniami z baz, arkusza kalkulacyjnego oraz programem komputerowym. Po 120 minutach znów komisja miała problem z ustaleniem miejsc, konieczne było przyznanie miejsc ex-aequo a w innym przypadku – decydowały punkty cząstkowe. Po wyrównanej walce:
1 -miejsce pierwsze miejsce zajął Dominik Danielewicz z LO im. Powstańców Wlkp w Środzie Wlkp. – nagroda -bon 1 500 zł od PTI i nagrody rzeczowe
2- miejsce zajął Marcel Berek z ZST w Ostrowie Wlkp.- nagroda -bon 1 000 zł od PTI i nagrody rzeczowe
3- miejsce zajął Norbert Skiba z ZSP nr 1 z Jarocina – nagroda -bon 500 zł zł od PTI i nagrody rzeczowe
Wszyscy uczestnicy finału otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe od sponsorów konkursu o łącznej kwocie przekraczającej 6 tyś zł oraz literaturę fachową ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Dziękujemy: PTI O. Wielkopolska za patronat i nagrody, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Rada Rodziców przy ZSP1 Jarocin, Hydro Marko Jarocin, ZGO Jarocin, OSK Przewoźny, INFO-OMER – P. Łączniak, IT-Computer Partner, WSPS Jarocin oraz Gazecie Jarocińskiej – za objęcie konkursu patronatem medialnym
Gratulujemy nagród, a przede wszystkim wiedzy! Opiekunowie otrzymali szczegółowe wyniki zadań, zapraszamy też do zapoznania się z zadaniami – menu zadania oraz galerii z XIV RKI.
organizatorzy
(Tekst – rki.jarocin)