XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Miłość niejedno ma imię…”

Kategorie: Szkolne newsy
Opublikowano:

W poniedziałek 15 lutego 2016r. po raz 13. w naszej bibliotece odbył się Konkurs Recytatorski ,,Miłość niejedno ma imię…”. Jedenaścioro uczniów reprezentujących ZSP Nr 1 w Jarocinie, ZSP nr 2 w Jarocinie, ZSP-B w Tarcach i ZSO w Jarocinie recytowało wiersze na temat miłości poetów polskich. W większości były to utwory znanych współczesnych autorów, takich jak W. Szymborska, H. Poświatowska, czy E. Stachura. Młodzi recytatorzy przedstawili również poezję mniej znanych poetów, np. Jalu Kurka czy Joanny Brzostowskiej.

Komisja, złożona z nauczycieli z poszczególnych szkół nagrodziła całą czwórkę reprezentującą naszą szkołę. Pierwsze miejsce przyznała Franciszkowi Grobelnemu z klasy I d za recytację wiersza Jalu Kurka „Moja miła”. Drugie miejsce zajęła Marzena Adamiak klasa III d (H. Poświatowska „Jesteś”), trzecie – Zuzanna Jankowiak z klasy I a (W. Szymborska „Miłość szczęśliwa”). Weronika Przewoźniak – z klasy II b (E. Stachura „Smutno”) otrzymała wyróżnienie.

Wymienione osoby otrzymały nagrody książkowe zakupione przez bibliotekę szkolną ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Nagrody wręczyli członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mirosław Drzazga i dyr. ZSO Tomasz Kosiński
Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Organizatorkami konkursu są bibliotekarki: Grażyna Cychnerska.