XIII edycja „Spotkań z historią”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

24 i 25 września br. uczniowie klas humanistycznych wzięli udział w XIII edycji spotkań z historią dla szkół ponadpodstawowych w Collegium Historicum UAM w Poznaniu Tym razem tematem wiodącym był „Rozwój nauki na przestrzeni wieków”. Uczestnicy  wysłuchali niezwykle  ciekawych wykładów – we wtorek prof. dr hab. J. Dobosza „Średniowieczne korzenie  uniwersytetów”, dr hab. I. Kraszewskiego – „Zapomniana rewolucja, która trwa do dziś. Co się zaczęło w XVII wieku?”. Ponadto każdy w tym dniu  miał możliwość uczestniczyć  w  wybranych przez siebie  dwóch warsztatach opartych na pracy z materiałem źródłowym. Z kolei w środę  uczniowie  byli na wykładach: prof. dr hab. K. Królczyka – „Rozwój nauki w okresie starożytności klasycznej”, prof. dr hab. M. Michalskiego – „Sto lat uniwersytetów w Poznaniu” oraz prof. dr hab. R. Dobka – „Laicka czy katolicka? Szkoła jako kluczowy element francuskiej  debaty politycznej  w XIX w.” Tym razem   brali udział w jednych  wybranych  przez siebie zajęciach warsztatowych. Ofert zajęć jak zawsze było sporo. Każdy mógł  wybrać te, które go szczególnie zainteresowały.

Resized_20190924_100628_01

Resized_20190924_145019_03