XI Rejonowy Konkurs Informatyczny

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie dnia 22 marca 2018 r. odbył się finał XI Rejonowego Konkursu  Informatycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w nim uczniowie z Gostynia, Jarocina, Krotoszyna, Środy Wielkopolskiej i Wrześni.
Zmagania konkursowe składały się z dwóch części (jak na maturze z informatyki). Pierwsza część, to zadania teoretyczne rozwiązywane na arkuszu papierowym obejmujące test z wiedzy informatycznej i zadanie z układania algorytmu. Po tej części zostało wyłonionych 11 najlepszych uczniów do etapu drugiego, polegającego na rozwiązywaniu trzech zadań przy komputerze (z arkusza kalkulacyjnego, bazy danych i ułożenia programu). W tym ścisłym finale znalazło się czterech uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Jarocina, po dwóch uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z Jarocina i Krotoszyna oraz po jednym uczniu z Liceum ze Środy Wielkopolskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Wrześni i Zespołu Szkół Zawodowych z Gostynia.
Ten maraton informatyczny zakończył się dopiero o 15:30 ustaleniem zwycięzcy. Został nim Tobiasz Pauter uczeń Liceum Ogólnokształcącego z Krotoszyna. Drugie miejsce zajął Piotr Baran uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, a trzecie Bartosz Lisiecki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Te o najwyższej wartości należały dla finalistów (zwycięzca otrzymał wysokiej klasy tablet za ok. 1300 zł, voucher na prawo jazdy o wartości 300 zł z firmy szkolącej kierowców „OSK Przewoźny” oraz książkę ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie). Ciepły posiłek dla uczestników konkursu i ich opiekunów ufundowała Rada Rodziców przy LO Jarocin.
Oprócz trzech już wymienionych sponsorów, należy wymienić przede wszystkim bogate wsparcie ze strony Fundacji PKO i Dyrektora Oddziału w Jarocinie Pana Pawła Jachowskiego oraz Bankowi Spółdzielczemu  w Jarocinie dzięki Prezesom Janowi Grześkowi i Teresie Kuczyńskiej. Sponsorami ważnych nagród w naszym konkursie byli także firma „info-omer”, „Computer Partner” oraz „Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Wielkopolski”.
Dziękujemy Gazecie Jarocińskiej za patronat medialny XI Rejonowego Konkursu Informatycznego.

Andrzej Muzyka (w imieniu organizatorów XI RKI).