Wzruszający finał pięknej akcji

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

We wrześniu 2017r. młodzież I LO im. T. Kościuszki wzięła udział w akcji „BohaterON. Włącz historię”. Celem akcji było poznanie bohaterów walk o stolicę i sprawienie radości wiekowym już dziś powstańcom warszawskim. Zainteresowani uczniowie wybrali postacie żyjących bohaterów i wysłali do nich pocztówki, na których wyrazili swoje uznanie dla ich niezwykłej odwagi, jaką wykazali się podczas walk o Warszawę. Jakież było zdziwienie dwóch uczennic, kiedy na początku czerwca tego roku otrzymały odpowiedź od dwóch bohaterów tamtych wydarzeń. Jednym z nich był Stefan Zadróżny , pseudonim Witek, mieszkający obecnie w Montrealu. Wzruszający list i zdjęcie z czasów powstania przesłane przez pana Stefana pokazało, że mimo upływu czasu historia łączy pokolenia.