Wykłady na Akademii Myślącego Człowieka

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

We wtorek 5 grudnia 2017 r. grupa projektowa Akademii Myślącego Człowieka uczestniczyła w wykładach i warsztatach przygotowanych przez pracowników Instytutu Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Zajęcia odbywały się w pięknym Salonie Mickiewicza, w którym zazwyczaj mają miejsce narady władz uczelnianych.

Słuchaczy liceum i gimnazjum powitał prof. dr hab. Jarosław Liberek, „samozwańczy rektor Akademii Myślącego Człowieka”. Spotkanie zainicjował wykładem o roli myślenia w życiu człowieka inspirowanym tekstem Zbigniewa Herberta „Pan Cogito a ruch myśli”. Temat rozwinęły dr hab. Agnieszka Kula oraz dr hab. Monika Grzelka, które swoje wystąpienia poświęciły analizie przekazów medialnych z punktu widzenia nadawcy o odbiorcy. Zwróciły również uwagę na to, że ci ostatni narażeni są na liczne zabiegi manipulacyjne ze strony współczesnych mediów.

Wykłady uniwersyteckie finalizowały III edycję Akademii Myślącego Człowieka.