Wykłady i warsztaty z panią Molly Astarita

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Po kilku latach przerwy zaprosiliśmy do szkoły kolejnego stypendystę programu Fulbright. Program Fulbright w Polsce jest programem departamentu stanu, administrowanym przez Komisję Fulbrighta. Jest to największy program wymiany naukowej i kulturowej między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami, przez wielu uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych, z reputacją daleko wykraczającą poza środowisko akademickie. W piątek 19 maja uczniowie klasy lingwistycznej 1 F oraz 3 C wysłuchali wykładu na temat edukacji i kultury amerykańskiej, a także uczestniczyli w warsztatach dotyczących tematu jedzenia FOOD. Niespodzianką było to, że uczennice klasy 1 F przygotowały dla pani Molly Astarita także pyszne polskie jedzonko w słoikach 🙂 Uczniowie chętnie brali udział nie tylko w zajęciach w szkole, ale także pełnili rolę przewodników po Jarocinie. Cieszymy się, że mimo zimnej pogody, był to udany dzień, podczas którego mogliśmy sprawdzić naszą znajomość języka angielskiego.