Wolontariat? U nas się dzieje!

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

„Biednym nie jest ten kto nie ma pieniędzy, biednym jest ten kto nie ma serca.”

Przez ostatni miesiąc Szkolne Koło Wolontariatu podejmowało się działań łączących pracę i pasję, zaangażowanie i kreatywność. Wolontariusze rozpoczęli aktywną działalność już 23 listopada, biorąc udział w specjalnych warsztatach wyszywania kartek świątecznych haftem matematycznym. Wykonane tą metodą kartki można było zakupić na szkolnym jarmarku świątecznym w dniu 5 grudnia, który był zarazem świętem dla wszystkich wolontariuszy.
Następnie 7 grudnia liczna grupa wolontariuszy pomagała przy segregacji darów dla schroniska w Radlinie oraz dla ubogich, korzystających z pomocy Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Poznaniu. Było ich tak dużo, że powstała potrzeba rozdzielenia dowozu rzeczy i karmy na dwa samochody. Dziękujemy za pomoc i koordynację opiekunom SKW pani Kałmuckiej oraz panu Szybie.
Natomiast 8 grudnia odbyły się Mikołajki dla podopiecznych Fundacji „Ogród marzeń”, podczas których pomocne okazały się także wolontariuszki z naszego liceum.
Poniżej zdjęcia z inicjatyw SKW