Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

8 kwietnia 2022 r., w rocznicę urodzin gen. Stanisława Taczaka – pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 w moim obiektywie”, organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu. Wśród laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie naszego liceum. Krzysztof Woźniak z kl.3e zajął III miejsce w kategorii szkół średnich, a Kinga Obecna (kl. 2e) otrzymała wyróżnienie. Wręczeniu nagród towarzyszyła wystawa zwycięskich fotografii oraz prezentacja interaktywnej mapy Wielkopolski, stworzonej na podstawie nadesłanych prac konkursowych.