W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Gala finałowa ogólnopolskiego konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”
Kolejny raz Joanna Owczarska z klasy 2d miała zaszczyt reprezentować Wielkopolskę w gali finałowej ogólnopolskiego konkursu historyczno-recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Jak co roku, finaliści konkursu wraz z opiekunami przyjechali na Górny Śląsk dzień przed galą. Dzięki temu mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować. Wzięli także udział w szczególnym koncercie „Siła Miłości”, który odbył się w Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda w Radiu Katowice. Podczas uroczystej gali, podsumowującej konkurs, wystąpiło 28 finalistów półfinałów, które odbyły się w marcu w czternastu miastach w całej Polsce i wyłoniły spośród 304 uczniów – najlepszych recytatorów, mających możliwość zaprezentować swoje umiejętności na scenie centrum kultury w Rudzie Śląskiej. Recytowali oni poezję oraz prozę opartą na wspomnieniach i twórczości więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet Ravensbrück. Nagrodą główną dla wszystkich finalistów oraz ich opiekunów jest wyjazd do Niemiec i wizyta w Miejscu Pamięci i Przestrogi Ravensbrück, który odbędzie się w dniach 19-22 maja 2023 r.