Święto Niepodległości oraz VII Bieg Niepodległości

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 10.11.2017r. w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  odbył się VII Bieg Niepodległości. Tradycyjnie młodzież licealna wraz z uczniami Niepublicznej  SP im . T. Kościuszki udała  się na jarociński rynek, gdzie o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Pod okiem pani prof. Danuty Durczak –  Karlińskiej uczniowie liceum przygotowali słowno – muzyczną inscenizację z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Starterem honorowym tegorocznego biegu był  Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Jan Szczerbań. Grupa biegaczy około 120 osób z Rynku przez ulicę Kardynała Wyszyńskiego, ulicę Poznańską udała się pod pomnik Gen. Taczaka do Mieszkowa. Po raz kolejny na linii startu pojawili się biegacze : przedstawiciele straży pożarnej, policji, wojska , uczniowie jarocińskich szkół średnich wraz z opiekunami  ZSP nr 1 w Jarocinie, ZSP nr 2 w Jarocinie, ZSPB w Tarcach, I LO Jarocin, uczniowie SP nr 2 w Jarocinie, SP nr 3 w Jarocinie, Niepublicznej SP im. T. Kościuszki w Jarocinie oraz m.in. Biegacze  Jarocin.

Na biegaczy pod pomnikiem Gen. Taczaka w Mieszkowie czekały panie z koła gospodyń wiejskich, które przygotowały ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Również organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pakiet żywieniowy. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom oraz specjalnie przygotowane na tą okazję kubki niepodległościowe.

Pod pomnikiem Gen. Taczak uczennice liceum w Jarocinie odczytały wszystkim uczestnikom biegu, krótki życiorys dowódcy   powstania wielkopolskiego. Delegacje poszczególnych grup złożyły pod pomnikiem pamiątkowe znicze.
Organizatorzy pragną szczególnie podziękować wszystkim darczyńcom biegu: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Przewodniczący Rady Powiatu – Jan Szczerbań, Dyrekcja I LO w Jarocinie, Miejski Ośrodek Sportu w Jarocinie, Rada Rodziców przy I LO w Jarocinie, MKPOIW NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w Jarocinie , firma SławPiek, Państwo Rutkowscy, Sołtys Mieszkowa Barbara Krysztofiak–Jurek, Koło Gospodyń Wiejskich w Mieszkowie.

Organizatorem biegu był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Dolata, któremu dużą  pomocą służyli:  Anna Wyduba, Monika Skowron, Waldemar Szyba, Paweł Goździaszek, Maciej Waszkiewicz.

Serwis fotograficzny © Maciej Waszkiewicz, I LO Jarocin