V Konkursu na Ciekawe Doświadczenie Fizyczne

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Wyniki V Konkursu na „Ciekawe Doświadczenie Fizyczne”
W dniu 19 maja 2017 r. Zespole Szkól Ogólnokształcących w Jarocinie odbył się V konkurs na „Ciekawe Doświadczenie Fizyczne”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu  było rozwijanie umiejętności badawczych oraz umiejętności  prezentacji pokazu eksperymentu fizycznego.
W konkursie brało udział 50 uczniów z 14 szkół. Uczestnicy zespołowo lub indywidualnie  zaprezentowali 29 przygotowane przez siebie doświadczeń fizycznych.
Piotr Łowczowski  z klasy I a  zajął II miejsce w konkursie. Zademonstrował doświadczenie z elektryczności tak zwaną „Drabinę Jakuba”. W konkursie naszą szkołę reprezentował również Nikodem Walczak z kl. I a
Wszystkie przedstawione podczas konkursu eksperymenty były ciekawe, nowatorskie i wykonane na wysokim poziomie. Uczestnicy konkursu nie tylko mieli możliwość zademonstrowania własnych doświadczeń ale również zobaczenia innych ciekawych  eksperymentów wykonanych przez rówieśników.