Uroczystość rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019

Powiatowa inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 było wyjątkowe z paru powodów. Po pierwsze dyrektor Marek Tyrakowski poinformował wszystkich zebranych w sali gimnastycznej o inauguracji roku jubileuszowego w związku ze 100-leciem naszej szkoły. Główne obchody odbędą się 14 września 2019 roku. W ramach przygotowań do zjazdu absolwentów przez 10 miesięcy tego roku szkolnego uczniowie liceum i mieszkańcy Jarocina będą mogli brać udział w różnych wydarzeniach związanych z tym pięknym jubileuszem. Pierwszą uroczystością w ramach obchodów 100 – lecia było otwarcie sali historycznej i izby tradycji, gdzie obok zabytkowych ławek, mebli można obejrzeć dokumenty szkolne i zdjęcia sprzed lat.

W związku z powiatową inauguracją nowego roku szkolnego na uroczystości obecni byli członkowie Zarządu Powiatu Jarocińskiego, starszy wizytator Anna Piotrowska, ks. proboszcz Rafał Sobieraj, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów LO, dyrektorzy jednostek oświatowych powiatu jarocińskiego oraz liczna grupa emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Po przemówieniach gości dyrektor Marek Tyrakowski dwóm tegorocznym absolwentom Maciejowi Rzepeckiemu i Michałowi Balcerkowi wręczył Medal Patrona Szkoły. Z kolei Medalem Super Kościuszko wyróżniona został wieloletnia dyrektorka Bronisława Włodarczyk.

Krótka część artystyczna przygotowana pod kierunkiem Iwony Florczyk i Hanny Przybylskiej we współpracy z Barbarą Bogatko zakończyła część oficjalną uroczystości.

fot. Paweł Grzegorzewski I LO Jarocin 2018