Uczniowie naszego LO na Wydziale Historii UAM w Poznaniu

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

3 czerwca 2022r. uczniowie naszego liceum z klas humanistycznych- 2d i 3d uczestniczyli w dwóch interesujących wykładach i warsztatach na Wydziale Historii UAM w Poznaniu w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
Miłośnicy historii z naszego liceum wysłuchali wykładów: prof. UAM dr hab. Piotra Okulewicza- Ukraina i Rosja: droga do wojny oraz prof. UAM dr hab. Adama Krawca -Epidemie w dawnej Polsce. W holu wydziału uczestniczyli w warsztatach „Średniowieczna apteka”, gdzie poznali produkty kosmetyczne i zdrowotne według specjalnych receptur, np. Elżbiety Łokietkówny. Chętnie też spotkali się z grupami rekonstrukcyjnymi prezentującymi dawne uzbrojenie i umundurowanie. Po długim czasie pandemii była to pierwsza wizyta naszych uczniów na Wydziale Historii.