ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W piątek, tj. 24 marca z udziałem chóru szkolnego Resonantes świętowaliśmy Dzień Patrona naszego liceum, Tadeusza Kościuszki. W uroczystej akademii poznaliśmy różne aspekty Jego życia. Uczniowie klasy IVA: Michał Bobek, Dominik Czeszyk i Jakub Dudek w formie dwóch filmów przybliżyli sylwetkę Patrona. Specjalnie na tę uroczystość Michalina Matuszak z klasy IVD wykonała autorską piosenkę o Kościuszce (tekst i muzyka), która zachwyciła wszystkich zebranych.
W trakcie uroczystości ogłoszono również wyniki konkursu „Tadeusz Kościuszko w komiksie”. Spośród 11 prac jury konkursu wyłoniło 3 najlepsze komiksy. Ich autorki: Nadia Taterka, Agata Kuzia i Nikola Staszewska otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz przewodniczącego Rady Powiatu, Pana Jana Szczerbania. Wszyscy autorzy prac otrzymali komiksy historyczne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.