Sukces w XI Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Sukces!
Dwie uczennice z naszej szkoły, Dominika Stachowiak i Alicja Urbańczyk zdobyły drugie miejscem w XI Wielkopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie (5 kwietnia 2019r.), deklasując przy tym ponad pięćdziesiąt drużyn z całego województwa. By przystąpić do konkursu, trzeba było wykazać się ogromną wiedzą na temat fabuły, nazwisk reżysera i aktorów oraz umiejętnością rozpoznania muzyki ponad siedemdziesięciu filmów sezonu 2018/2019.

Motywem przewodnim w tej edycji konkursu była biografia w dziele filmowym. Należało więc obejrzeć filmy: ,,Bogowie”, ,,I’m not there. Gdzie indziej jestem.”, ,,Pierwszy człowiek”, ,,Niczego nie żałuję”, ,,Takiego pięknego syna urodziłam”, ,,Wściekły byk”.

Pierwszy raz w historii konkursu statuetkę zwaną Józefinką przyznano laureatkom drugiego miejsca, czyli uczennicom naszej szkoły. Były jedyną nagrodzoną szkołą spoza Poznania.