Stypendystka Fulbrighta w naszym LO

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W poniedziałek 19 listopada nasz ogólniak odwiedził Gość ze Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak w ubiegłym roku była to stypendystka programu Fulbright, która przybyła na zaproszenie nauczycielki angielskiego pani Ewy Kałmuckiej. Uczniowie powitali Johnnę Reisner po staropolsku chlebem i solą, kiszonymi ogórkami i kompotem z truskawek, co bardzo spodobało się Amerykance. Podczas pobytu w naszej szkole Johnna poprowadziła zajęcia z angielskiego, opowiadając o sobie i swoim kraju, ale równie chętnie odpowiadała na wszelkie pytania. Poprowadziła też grę językową dla grupy projektowej, która pożegnała ją fantastycznym prezentem w postaci serwetki wykonanej w stylu snutek golińskich. Mamy nadzieję, że te spotkania staną się tradycją naszej szkoły.