„Sto spotkań na 100-lecie szkoły” – Lidia Grzegorczyk

W środę  25.01.2017 r. w auli odbyło się kolejne spotkanie z ciekawym absolwentem  w ramach projektu „Sto spotkań na 100-lecie szkoły”.

Naszym gościem była absolwentka i doktorantka Politechniki Poznańskiej, Projekt Manager, pracowała dla amerykańskiego koncernu energetycznego, mentorka biznesowa, pełni rolę eksperta gospodarczo-biznesowego w NCBR, stypendystka Massachusetts Institute of Technology Cambridge w Bostonie, absolwentka  szkoły  z 2008 roku.

Po krótkiej prezentacji pani Grzegorczyk przedstawiła przebieg swojej edukacji i dotychczasowej  kariery zawodowej. Opowiedziała też o pobycie w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała i  prowadziła badania naukowe w znakomicie wyposażonym laboratorium w Cambridge.

Zachęcała do udziału w warsztatach projektowania kariery „Matura i co dalej?”, na których pokazuje jak budować swoją karierę.

Były też pytania uczniów, indywidualne rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.

W spotkaniu wzięli udział dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Niepublicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Następne spotkania już wkrótce!