Spotkanie z Amerykanką Molly Astarita

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Do naszej szkoły ponownie zawitała Molly Astarita, która jest stypendystką programu Fulbright. Program Fulbright w Polsce jest programem departamentu stanu, administrowanym przez Komisję Fulbrighta. Jest to największy program wymiany naukowej i kulturowej między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami, przez wielu uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych. Molly aktualnie realizuje program stypendialny w Toruniu, jednocześnie angażując się w lekcje języka angielskiego w szkołach, które zapraszają uczestników programu. We wtorek 5 marca 2024 r. uczniowie klasy lingwistycznej 2 F oraz klas 2 E, 1 C, 1 D i 1 G wysłuchali wykładu na temat edukacji amerykańskiej i możliwości studiowania w USA, a także uczestniczyli w grze językowej przygotowanej przez Molly. Cieszymy się, że był to udany dzień, podczas którego mogliśmy sprawdzić naszą znajomość języka angielskiego.