Spotkanie na 100 -lecie szkoły – prof. dr hab. Henryk Szydłowski

4 kwietnia 2017 r. w auli szkolnej odbył się wykład prof. dr hab. Henryka Szydłowskiego na temat ” Dzieje i ewolucja wszechświata”. W wykładzie brali udział uczniowie klasy III c, II a i II b. podczas wykładu zostały również  poruszone zagadnienia, które sprzeczne są z naszą  intuicją, które wychodzą poza granice naszej wyobraźni –  istnienie czasoprzestrzeni, fizyki kwantowej, tajników ludzkiego umysłu, świadomości i wieloświatów. Tematyka wykładu była dla uczniów bardzo ciekawa. Świadczyło o tym wiele pytań zadawanych po wykładzie.

Prof. H. Szydłowski jest absolwentem naszej szkoły. Na zakończenie spotkania z sentymentem wspominał profesorów , którzy go uczyli. Mimo, że 66 lat temu kończył maturę to cały czas jest aktywny, pracuje ze studentami i jak twierdzi „nie ogląda się wstecz lecz zawsze do przodu”.