Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W dniu 29 września w Sierakowie odbył się Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej dla nauczycieli wychowania fizycznego i działaczy i organizatorów sportu szkolnego z naszego województwa. Podczas spotkania poruszono zagadnienia ważne z perspektywy sportu szkolnego. Spotkanie otworzył Prezes Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” Zdzisław Urbańczyk. Dr Agata Korcz z Zakładu Dydaktyki i Aktywności Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu omówiła rolę i znaczenie aktywności fizycznej w ogólnym procesie wychowania dzieci i młodzieży. Jednym z punktów Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej było wystąpienie Wiceprezesa Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” Pana Edwarda Strzemińskiego, który z okazji obchodów 70-lecia podsumował dotychczasową działalność Szkolnego Związku Sportowego przybliżając historię powstania SZSu. Z tej okazji wręczono wyróżnienia w postaci medali okolicznościowych dla zasłużonych działaczy i organizatorów sportu szkolnego. Medale wręczyli Prezes SZS „WIELKOPOLSKA” Zdzisław Urbańczyk, Wiceprezes SZS „WIELKOPOLSKA” Edward Strzymiński oraz Wiceprezes SZS „WIELKOPOLSKA” Mirosław Dębowski. Jedną z osób nagrodzonych był nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły Maciej Dolata.