„Przylądek nadziei”

Pomimo nietypowej formy pracy w roku 2020 Szkolne Koło Wolontariatu przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Tadeusza Kościuszki aktywnie działa poprzez Internet. Ostatnim bardzo udanym wydarzeniem była zbiórka darów dla fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która wspiera dzieci z kliniki Onkologii i Hematologii „Przylądek nadziei” we Wrocławiu.
Nasi Uczniowie i ich Rodzice, a także wielu Nauczycieli, wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i chęcią w niesieniu pomocy chorym dzieciom. Przez dwa tygodnie dostarczano do szkoły nowe gry, przybory plastyczne, książki, kolorowanki, drewniane zabawki oraz urządzenia elektroniczne dla swoich rówieśników. Wszystko odbywało się z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Ilość zgromadzonych prezentów spowodowała uśmiech i ogromną wdzięczność ze strony pracowników fundacji, którzy dary dostarczą do szpitala. Zebrane prezenty zostały w miniony piątek zawiezione przez wolontariuszki – Igę i Anielkę oraz panią Kałmucką i pana Szybę do siedziby fundacji we Wrocławiu. Społeczność naszej szkoły wykazała się empatią, zrozumieniem i wielkim zaangażowaniem w akcję. Bardzo dziękujemy!