Projekt „Pearson & BBC Live Classes” w naszej szkole

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

25 maja 2022 roku uczniowie i uczennice klasy drugiej o profilu lingwistycznym, pod opieką nauczyciela języka angielskiego – pana Szymona Szymczaka, zakończyli swój udział w niezwykłej serii lekcji-warsztatów online, zorganizowanej w ramach inicjatywy „Pearson & BBC Live Classes”. Jest to międzynarodowy projekt, w którym uczniowie z różnych krajów świata uczestniczą w lekcjach języka angielskiego online, prowadzonych przez native speakera (rodzimego użytkownika języka). Uczestnicy zajęć mają więc szansę na doskonalenie umiejętności komunikacji w języku obcym oraz kontakt z rówieśnikami z innych kręgów kulturowych.
Uczniowie i uczennice naszego liceum wzięli udział w lekcjach, których tematyka dotyczyła, m.in. kosztów studiowania na uczelni wyższej, znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Licealiści i licealistki mieli również przyjemność uczestnictwa w zajęciach proekologicznych, dotyczących masowej wycinki lasów na świecie oraz ich negatywnego wpływu na środowisko. Komunikacja z prowadzącym i innymi uczestnikami przebiegała w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie i uczennice poznali nowe słownictwo oraz pogłębili umiejętność krytycznego myślenia. Warto dodać, że w cyklu kolejnych zajęć, poza uczniami z Polski, współuczestniczyły także osoby z Meksyku, Tajlandii, Indonezji, Mongolii, jak i Hiszpanii, Włoch oraz Portugalii.