Półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców SPP w ramach XXIII LICEALIADA

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 14.03.2022 rozegrany został w naszej szkole Półfinał Wielkopolski w Piłce Ręcznej Chłopców. Gospodarzem turnieju było LO nr 1 w Jarocinie. Oprócz gospodarzy w zawodach wzięły udział jeszcze drużyny Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie, Zespół Szkół Transportowo –Elektrycznych w Ostrowie Wlkp.
Zawody rozegrano zgodnie z regulaminem SZS Wielkopolska. Grano 2 x 20 minut. Organizatorzy wraz z opiekunami drużyn podjęli decyzję o rozstawieniu dwóch najlepszych drużyn z zawodów z roku szkolnego 2019/2020, czyli drużyn z Ostrowa Wlkp. oraz Konina. Do tych drużyn dolosowano drużyny z Jarocina i Leszna. Dzięki temu utworzono pary półfinałowe. Po tych spotkaniach rozegrano mecz o III miejsce, a następnie mecz finałowy. Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Puchary i dyplomy ufundowane zostały przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego, uczestnikom wręczył organizator. Również organizator wręczył pamiątkowe statuetki dla najlepszego bramkarza oraz zawodnika turnieju. Najlepszym bramkarzem został Czaiński Michał z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Leszna, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Szych Mikołaja z Ostrowa Wlkp. Zawody sędziowali panowie reprezentujący Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej w Poznaniu : Dawid Borucki, Jakub Wasiak. Opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka szkolna Pani Mariola Królak. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ciepły posiłek. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze.

Mecz nr 1:
Zespół Szkół Transportowo–Elektrycznych w Ostrowie Wlkp. – LO Nr 1 Jarocin 41:12 (21:5)

Mecz nr 2:
Zespół Szkół Górniczo–Energetycznych w Koninie – Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie 19:21 (11:12)

Mecz nr 3:
LO Nr 1 Jarocin – Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych w Koninie 9:16 (4:8)

Mecz nr 4:
Zespół Szkół Transportowo – Elektrycznych w Ostrowie Wlkp. – Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie 28:11 (15:8)