Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Recytatorski

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

14 marca 2022 w Centrum Edukacyjnym IPN “Przystanek Historia” w Poznaniu odbył się regionalny półfinał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Recytatorskiego “W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbruck”pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. W konkursie zwyciężyła Joasia Owczarska z kl. ID, która wraz z innymi finalistami odwiedzi miejsca pamięci w Ravensbruck w Niemczech w dniach 22-25 kwietnia 2022 r. Laureatka będzie też reprezentowała Wielkopolskę podczas Gali Finałowej konkursu w Rudzie Ślaskiej. Oprócz Joasi pięknie reprezentowała naszą szkołę w konkursie Julia Marecka z kl. 3Dg, która jako jedyna z uczestniczek otrzymała wyróżnienie za ciekawą interpretacje wspomnień więźniarek.