Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Pierwszym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole było uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy w holu głównym, która ufundowana została z okazji 100-lecia liceum. Uroczystość ta zaplanowana była na 14 października 2020 roku. Niestety, z powodu pandemii COVID-19 mogła się odbyć dopiero teraz.
Na tablicy upamiętniającej wiele wydarzeń z historii szkoły obok nazwisk wszystkich dyrektorów znaleźć możemy m.in. informacje o kolejnych zjazdach absolwentów, o uroczystościach odnowienia matury po 50-ciu latach czy wybudowaniu i oddaniu do użytku sali gimnastycznej. Centralnie umieszczony podświetlony napis: „100-lecie 1919-2019” łączy umieszczone na kwadratach wydarzenia. Puste: brązowe i szare miejsca będą się wypełniały w kolejnych latach.
Obok starosty Lidii Czechak i wicestarosty Katarzyny Szymkowiak w uroczystości udział wzięli byli dyrektorzy: Dorota Andrzejewska, Tadeusz Ulatowski i Tomasz Kosiński oraz emerytowani i obecni nauczyciele.
Tablicę zaprojektował architekt Jarosław Grunwald (absolwent z 2005 r.), a wykonała jarocińska firma P11, której właścicielem jest absolwent z 1999 r Artur Łagodziński.