Noc Naukowców w Jarocinie

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Nasze chemiczki współtworzyły Noc Naukowców w Jarocinie
W piątek 20 października uczennice z klasy II a (Eliza Bukowska, Marta Fiszer, Jessica Garbarek, Dominika Grzelak, Adrianna Kubiak, Izabella Stencel i Natalia Szymczak) oraz Agata Izydorczyk z klasy  I a pod opieką Ewy Peplińskiej reprezentowały naszą szkołę podczas Nocy Naukowców zorganizowanej przez MiniFabLab w siedzibie Fundacji „Ogród Marzeń”. Na imprezie pojawiły się tłumy zwiedzających (organizatorzy oceniają ich liczbę na około tysiąc osób), wśród których najwięcej było dzieci.
Przez cztery godziny, bo tyle trwała Noc Naukowców nasze chemiczne stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli obejrzeć takie doświadczenia jak: „kameleon”, ”kolorowe płomienie”, „zagadki czerwonej kapusty”. Mogli dowiedzieć się, jak zamienić kostki cukru w czarnego smoka, jak zrobić „wybuchowe jajko niespodziankę”, czy też kolorową pianę z produktów dostępnych w domu. Można też było pobawić się popularnymi ostatnio „slime” czyli kolorowymi „glutkami” i uciekającymi plamami z tuszu, majeranku czy pieprzu. Całym rodzinom wizyta w licealnym laboratorium dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.