Nasi uczniowie w pracowni Wydziału Chemii UAM

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

We wtorek, 26 kwietnia 2022r. dziesięcioro uczniów z klas IIa, IIIa i IIIb uczestniczyło w zajęciach laboratoryjnych dotyczących reakcji redoks na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. Młodzież pod czujnym okiem pracowników uczelni i nauczycielki Ewy Peplińskiej wykonywała doświadczenia ze związkami manganu, chromu i jodu oraz przeprowadzała reakcje kwasów z metalami. Była to ciekawa przygoda, a jednocześnie możliwość zetknięcia się z praktyką laboratoryjną i kształcenia technik wykonywania eksperymentów oraz zapoznania się z zasadami BHP.
Pobyt na uczelni stał się też okazją do tego, aby kolejna grupa uczniów naszej szkoły mogła zwiedzić wystawę pt. „Pasja i geniusz. Kobiety, które zasłużyły na Nagrodę Nobla”, poświęconą noblistkom z dziedziny chemii.
Wyjazd na zajęcia laboratoryjne był poprzedzony wykładem on line, na temat reakcji redoks, prowadzonym przez prof. dr hab. Lechosława Łomozika, w którym młodzież uczestniczyła w poniedziałek 25 kwietnia br.