Narodowe Święto Niepodległości

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W tym roku uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się przy pomniku Jarociniaków poległych w Powstaniu Wielkopolskim. W ramach uroczystości corocznie organizowany jest także Bieg Niepodległości pod Honorowym Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Szczerbania. Punktualnie o godzinie 11:45 rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów liceum. W akademii wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Starosta Powiatu Jarocińskiego Lidia Czechak, V- Ce Starosta Katarzyna Szymkowiak, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szczerbań, V-ce Przewodniczący Rady Powiatu Teodor Grobelny, V-ce Burmistrz Gminy i Miasta Jarocin Bartosz Walczak, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Jan Grzesiek, Dyrektor Oddziału Santander Bank Jarocin Edyta Grodzińska – Musiał, Kierownik Santander Bank Błażej Krzeszewski, Pracownicy Banku, Dyrekcja Liceum, Radni Powiatowi, Radni Gminni, uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie z nauczycielami oraz ponad 100 biegaczy. Chór szkolny pod batutą Pani dr Agnieszki Sobczak odśpiewał w całości hymn państwowy. Uczennice Pani profesor Danuty Durczak – Karlińskiej przygotowały inscenizację słowno – muzyczną upamiętniającą 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Punktualnie o godzinie 12:00 nastąpił start biegu, którego oficjalnie dokonał Przewodniczący Rady Powiatu. W tegorocznej XIII edycji wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie, żołnierze 16 batalionu remontu lotnisk, strażacy Państwowej Straży Pożarnej, członkowie Stowarzyszenia Biegacze Jarocina oraz przedstawiciel Santander Bank. Meta biegu została zlokalizowana przed pomnikiem Gen. Taczaka w Mieszkowie. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę oraz kubek. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla biegaczy pamiątkowe gadżety oraz ciepły posiłek, który jak co roku przygotowały Panie z koła gospodyń wiejskich z Mieszkowa. Przy pomniku delegacje poszczególnych instytucji złożyły pamiątkową wiązankę kwiatów oraz znicze. Tegoroczny XIII Bieg Niepodległości mógł odbyć się dzięki sponsorom: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Gmina Jarocin, Santander Bank, Rada Rodziców przy LO nr 1 w Jarocinie, Sołectwo Mieszków, firma Płomyk Koźminiec, firma Sport Center.