Na Wydziale Historii UAM w Poznaniu

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

29 września 2022 r. uczniowie klas humanistycznych uczestniczyli w XVI edycji wykładów i warsztatów organizowanych przez Wydział Historii UAM w Poznaniu „Powtórka przed…”. Temat wiodący tegorocznej edycji zajęć to: Rządzący i rządzeni na przestrzeni wieków. Stąd z wielkim zainteresowaniem licealiści wysłuchali ciekawych wykładów: prof. dr hab. Krzysztofa Marchlewicza: Postęp bez przemocy? Rządzący i rządzeni w wiktoriańskiej Anglii oraz prof. UAM dr hab. Piotra Okulewicza: Rządzący i rządzeni. Marszałek Józef Piłsudski – znany i nieznany. Ponadto uczniowie uczestniczyli w wybranych przez siebie warsztatach, np. Ewolucja rzymskiego rynsztunku a starożytne metody walki, Niewykorzystany potencjał. Rzecz o „polskim Stevie Jobsie” i „polskim Billu Gatesie”. Warto przypomnieć, że nasza szkoła od lat uczestniczy w tej formie współpracy z Wydziałem Historii UAM w Poznaniu.