Na powstańczym szlaku…

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, w poznańskim Przystanku Historia IPN, podsumowano konkurs „Na powstańczym szlaku. Uczestnicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”.
W kategorii szkół ponadpodstawowych nasi uczniowie zajęli pierwsze trzy miejsca. Piotr Pietras, Olga Szczęsna i Małgosia Jankowska wywalczyli sobie zwycięstwo, przygotowując prace (w oparciu o rodzinne materiały archiwalne), w których prześledzili losy wybranych przez siebie powstańców wielkopolskich. Wyróżnienie w konkursie zdobyły także Oliwia Kolanowska i Klaudia Borowińska. Po zakończonej uroczystości, nagrodzeni i wyróżnieni mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstania Wielkopolskiego, mieszczące się w poznańskim Odwachu na Starym Rynku.
Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy ?