Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym oraz szachach

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W dniu 13.10.2021 r. w sali gimnastycznej szkoły odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Zawody zostały rozegrane w kategorii dziewcząt oraz chłopców. W zawodach wzięło udział 8 dziewcząt oraz 16 chłopców. Zgodnie z przyjętymi zasadami pojedynki były rozgrywane do trzech wygranych setów, systemem rosyjskim czyli do dwóch przegranych pojedynków. Po trzech blisko godzinach rywalizacji sportowej wyłonieni zostali zwycięzcy. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Mazurek Ewa, drugie miejsce zajęła Jankowiak Wiktoria, a miejsce trzecie Wasik Maria. W kategorii chłopców zwycięzcą został Celka Jakub, drugie miejsce zajął Kornobis Wojciech, a trzecie miejsce Sobczak Marcel. Zwycięzcy będą reprezentowali szkołę na mistrzostwach powiatu jarocińskiego w drużynowym tenisie stołowym.
Dnia 15.10. 2021 roku rozegrane zostały natomiast mistrzostwa szkoły w szachach. Do zawodów zgłosiło się 20 zawodników oraz dwie zawodniczki. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund, 10 minut na każdego zawodnika. Zawody sędziowali oraz jednocześnie byli uczestnikami uczniowie klasy maturalnej Kacper Burdziąg oraz Mateusz Glinkowski. Ostateczna klasyfikacja w kategorii dziewcząt: miejsce pierwsze Piękna Laura, drugie miejsce Jankowiak Olga. W kategorii chłopców zwyciężył Burdziąg Kacper, drugie miejsce wywalczył Glinkowski Mateusz, trzecie miejsce Król Krystian. Reprezentacja szkoły weźmie udział w drużynowych zawodach szachowych o mistrzostwo powiatu jarocińskiego szkół średnich.
Zwycięzcy zawodów szachowych oraz w tenisie stołowym otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Jarocinie.