Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

W dniach 14 – 15 listopada 2023 r. w sali gimnastycznej szkoły odbyły się indywidualne mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Zawody zostały rozegrane w kategorii chłopców oraz dziewcząt. W zawodach wzięło udział 7 dziewcząt oraz 34 chłopców. Zgodnie z przyjętymi zasadami chłopcy rozegrali najpierw rundę kwalifikacyjną, a następnie rundę zasadniczą. Pojedynki były rozgrywane do dwóch wygranych setów, systemem rosyjskim, czyli do dwóch przegranych pojedynków. Dziewczęta natomiast rozegrały turniej systemem każdy z każdym. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maja Talaga, drugie miejsce zajęła Emilia Rosik, a miejsce trzecie Laura Piękna. W kategorii chłopców zwycięzcą został Amadeusz Żabiński, drugie miejsce zajął Oskar Duczmal, a trzecie miejsce Franciszek Górnaś. Zwycięzcy będą reprezentowali szkołę na mistrzostwach powiatu jarocińskiego w drużynowym tenisie stołowym.