Mistrzostwa powiatu jarocińskiego w drużynowych szachach

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Dnia 25.10.2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu jarocińskiego w drużynowych szachach. W zawodach wzięły udział trzy szkoły średnie. Oprócz gospodarzy w zawodach udział wzięły: ZSP nr 2 w Jarocinie oraz nasz ogólniak. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Laura Piękna, Kacper Burdziąg, Mateusz Glinkowski, Krystian Król .
Zawody rozegrano systemem „ każdy z każdym” na dystansie 15 minut dla każdego zawodnika. W wyniku losowania do pierwszych pojedynków przystąpiły reprezentacje ZSP nr 2 w Jarocinie oraz LO nr 1 w Jarocinie, w drugich pojedynkach drużynowych spotkały się reprezentacje ZSP nr 2 w Jarocinie oraz ZSP nr 1 Jarocin, natomiast w trzeciej turze spotkały się drużyny ZSP nr 1 w Jarocinie oraz LO nr 1 w Jarocinie.
Wyniki spotkań:
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 2 Jarocin 3:1
Burdziąg ( LO nr 1 Jarocin) – Norkiewicz ( ZSP nr 2 Jarocin) 0:1
Król ( LO nr 1 Jarocin) – Baran ( ZSP nr 2 Jarocin) 1:0
Glinkowski ( LO nr 1 Jarocin) – Buchwald ( ZSP nr 2 Jarocin) 1:0
Piękna ( LO nr 1 Jarocin) – Śmiałek ( ZSP nr 2 Jarocin) 1:0

ZSP nr 1 Jarocin – ZSP nr 2 Jarocin 3,5:0,5

LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 2:2
Burdziąg ( LO nr 1 Jarocin) – Grześkowiak ( ZSP nr 1 Jarocin) 0:1
Król ( LO nr 1 Jarocin) – Raś ( ZSP nr 1 Jarocin) 1:0
Glinkowski ( LO nr 1 Jarocin) – Chałupniczak ( ZSP nr 1 Jarocin) 1:0
Piękna ( LO nr 1 Jarocin) – Trzaskowska ( ZSP nr 1 Jarocin) 0:1

Kolejność końcowa:

  1. ZSP nr 1 Jarocin
  2. LO nr 1 Jarocin
  3. ZSP nr 2 Jarocin

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego, dekoracji drużyn dokonał Dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie Pan Marek Sobczak, który jednocześnie pełnił funkcję sędziego głównego zawodów. Zespoły z miejsc pierwszego oraz drugiego będą reprezentowały powiat jarociński na wojewódzkich zawodach finałowych w ramach XXIII Licealiady.