Mistrz „łamania głowy”

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Miło nam poinformować, że uczeń klasy II c Robert Wojtkowiak znalazł się w gronie 20 finalistów VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa” organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań – łamigłówek publikowanych w odstępach tygodniowych, poczynając od 3 XII 2022 na platformie Moodle. Na rozwiązanie każdego zadania (z wyjątkiem dwóch ostatnich) uczestnik miał 3 tygodnie od dnia publikacji zadania. Na zadanie przedostanie – 2 tygodnie, a na ostatnie – tydzień.
Finał odbył się 19 maja 2023 r. w murach Politechniki Białostockiej. Gratulujemy Robertowi uzyskania tytułu laureata i zajęcia I miejsce.
W dniu poprzedzającym konkurs, uczestnicy wraz z opiekunami, mogli miło spędzić czas odwiedzając Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, a także planetarium i obserwatorium, w którym obejrzeli seans pt. „Na skrzydłach marzeń”. Na zakończenie dnia cała grupa z wielkopolski udała się na wspólny posiłek, a wracając do akademików odwiedziła Bazylikę Mniejszą oraz Pałac Branickich z jego pięknymi barokowymi ogrodami.
Więcej informacji pod linkiem: https://signum.pb.bialystok.pl/index.php/finalisci-2020-23
Gratulujemy Robertowi sukcesu i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu.