Lekcja muzealna w Śmiełowie

Categories: Szkolne newsy
Posted on:

Kto nie skorzystałby z okazji, by zwiedzić pałac w Śmiełowie, który był inspiracją do napisania słynnego „Pana Tadeusza”? Kto nie chciałby zobaczyć miejsca, w którym przez 3 tygodnie przebywał nasz narodowy wieszcz?
Klasa II d 2 lutego 2018r. nie przegapiła tej okazji. Humaniści pogłębili swoją wiedzę podczas lekcji muzealnej, w trakcie której zobaczyli portrety i poznali historie pierwowzorów bohaterów „Pana Tadeusza”. Mieli także możliwość przebywać w sypialni Adama Mickiewicza oraz ujrzeć ten sam krajobraz, który przyczynił się do powstania niezapomnianej Inwokacji.
Licealiści zwiedzili także wyjątkowe wielkopolskie kościoły. W Brzóstkowie w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela wysłuchali ciekawego wykładu księdza proboszcza Przemysława Kubiaka. Następnie w kościele pod wezwaniem św. Stanisława i Męczennika w Żerkowie organista Kasper Ekert podzielił się wiedzą dotyczącą historycznego pochodzenia budynku i objaśnił symboliczne znaczenie bogatego we freski i posągi wnętrza.